iportant.jpg

İhracata Dijital Destek Programı

SUA Danışmanlık firması olarak 2011 senesinden bu yana müşterilerimizin ticari faaliyetlerinin verimini arttırmak ve maliyetlerini düşürmek yönünde çalışmalar yapmaktayız.

İhracata Dijital Destek servisi ile hedefimiz nedir?
SUA Danışmanlık firmasının 10 senelik bilgi birikiminin sonucu olarak Türkiye’deki ihracatçı firmaların, global pazarda daha rekabetçi olması ve pazar payını arttırması için pandemi döneminde hayata geçirdiği bir servistir ve dört adet alt servisten oluşur. IDD’nin amacı, ihracatçının doğru müşteriye doğru mesaj ile ulaşıp, satışını kolaylaştırmaktır. Sunduğumuz servislere ait detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Ultra Hedefleme
Bu servisimizde uzun senelerdir yapmış olduğumuz veri madenciliği yeteneğimizi kullanıyoruz.
Linkedin.com'daki karar verici ve karar vericiyi etkileyen profilleri düzenli aralıklarla kendi veritabanımıza alıyoruz. Ardından bu profiller üzerinde çeşitli doğrulama algoritmaları çalıştırarak bu kişilere ait sosyal medya hesap bilgileri ile şirket e-posta adreslerini çıkartıyoruz.

 

Sonuçta elimizde zenginleştirilmiş bir profesyonel kitle havuzu oluşuyor.
 

Bu veri havuzunu da müşterilerimize sektör(Giyim&Moda, Gıda, Otomotiv, Sağlık, Turizm ve İthalat&İhracat) ve bölge(ABD, AB, Kanada, İngiltere) olarak lisanslama yöntemi ile kiralıyoruz. Bu sayede müşterimiz belirlediği sektör ve bölgedeki profilleri Facebook ve Instagram üzerinden hedefleyip, talep toplama reklamı verebiliyor.

Kullanıcılar 2020 senesi verilerine göre Instagram'da ortalama 40dk geçiriyorlar. IDD olarak belirlenen segmentteki insanların önüne en az üç günde bir çıkabilme kanalı yaratabiliyoruz.

 

Son olarak, yeni pazarlara girişte veya mevcut pazarda yeni müşteri yaratımı için geleneksel yöntem sahaya inmek olacaktır. Ancak İDD ile çok daha ekonomik ve hızlı bir şekilde belirlenen pazardaki tepkiyi anlayıp, üstüne gidebilme yeteneği kazanıyorsunuz.


CRM ve Otomasyon
Eğer bir CRM sistemi kullanmıyorsanız, tavsiye ediyoruz.
Sağladığımız CRM platformu sayesinde müşteri verilerinin merkezileştirilmesi ve kurumsal hafızanın oluşmasını imkan tanırken
“Otomasyon” teknoloji sayesinde ise müşterilerimiz ile olan iletişimlerin otomatize edildiği ve düzenli hale geldiği bir yapı kuruyoruz.

 

Satış öncesi destek
Bu servis sayesinde Portekiz’den gelen taleplere Portekizce bilen yerel bir kişi cevap veriyor. Bu sayede sanki “Yerel pazarda bir çalışanımız var.” izlenimini sağlıyoruz. Ayrıca eğer CRM servisimizi de alırsanız, Satış öncesi destek uzmanı müşteriden gelen soruları ve cevaplarını da CRM’e aktarabiliyor.

 

B2B platform yönetimi
Bildiğiniz üzere hali hazırda kullanılan LinkedIn, Kompass, Tradekey, ThomasNet gibi sitelerde kurumsal bir varlığınız yok ise sağlanması, varsa da sürdürülebilir halde canlı tutulmasını sağlıyoruz. Bu sayede bu gibi kanallarda şirketin kurumsal varlığı sürekli bir düzene kavuşuyor.

Başvuru formu

Daha detaylı bilgi, sunum ve UHP hakkında detaylı demo talepleriniz için info@sua.com.tr veya 0 850 305 2148 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.